JML-diving

Menu
MENU

Zprávy

JML Diving na VII Festivalu vrakového potápění

13.02.2017

Minulou sobotu, 11 února 2017, v prostorách Varšavské univerzity na ul. Krakowskie Przedmieście se konal VII ročník Festivalu vrakového potápění.
Nová, atraktívní lokalita v krásné historické budově Univerzity v centre hlavního města, přilákala nových účastníků, avšak nechyběli pravidelní návštěvníci, kteří se vždy zúčastnili Festivalu dříve konajícího se v městě Łódź.
Tento ročník to 24 přednášky, 4 místnosti, více vzácných hostí z Polska a ze zahraničí. V souvislosti s tématem festivalu většina přednášek se vztahovala na dějiny, nálezy a potápěni k výjimečným vrakům, mimo jine USS Monitor – vraku první americké válečné lodi, antickému vraku Antikithera, vraku rakúsko-uhorské válečné lodi SMS Szent Istvan, vraku Empress of Britain, baltské fregatě Huis te Warmelo a k dechberoucí HMHS Britannic – sesterské lodi Titanica.
Kromě toho několik přednášek se vztahovalo k technickým záležitostem spojeným s potápěním – plánovaní ponoru, podvodní fotografie, fotogrammetrii a 3D. Dvě přednášky se vztahovaly na potápění s rebreatherem, přístrojem který se stává stále populárnější při přezkumech hluboko potopených anebo velikých lodí.

Společnost JML Diving – partner vedoucího výrobce absorbentu Sofnolime – Molecular Products – mala na festivalu svůj stánek. Srdečné dekujeme všem, kteří nás navštívili!
Doufáme, že se zase setkáme na příštích konferencích věnovaných potápěni.