JML-diving

Menu
MENU

Osobní nouzový kyslíkový systém ROG

Osobní nouzový kyslíkový systém ROG byl vytvořen pro potřeby předlékařské péče a byl navržen na lékařskou evakuaci pomocí leteckých, námořních a pozemních záchranných týmů.

ROG se vyznačuje následujícími vlastnostmi:

– dodává kyslík lékařské kvality (> 99,9% čistosť)

– je v beztlakové a nevýbušné nádobě

– lehký, přenosný

– odolný proti extrémním teplotám (jako nízkým, tak i vysokým)

– nevyžaduje údržbu, kontrolu, osvědčení, připojení na el. proud a ani plnění

– testován při extrémních podmínkách – otevřený oheň, otřesy, nárazuvzdornost

– odolné provedení tak, aby vydržel náročné provozní podmínky předlékařské záchrany

Za nepříznivých podmínek nám ROG umožňuje okamžitě poskytnout kyslík zachraňovaným osobám, prostřednictvím bezpečného a nevýbušného systému. ROG je malý, lehký (pouze 1,6 kg) a trvanlivý (5 letá trvanlivost). Hodí se pro použití v náročném terénu a v uzavřených prostorách.

Oproti klasickým lékařským kyslíkovým lahvím, ROG může být vystaven extrémním teplotám a nevyžaduje pravidelné kontroly, naplňování či atest.

Použití:

– pomoc v bojových podmínkách – hodí se k použití pro speciální oddíly, pozemní síly rychlého nasazení, vzdušné síly, námořnictvo, ženistů atd..

– pomoc pro oběti katastrof – může být umístěn v jakémkoli typu lékárničky, aby byl připraven k použití v situaci, kdy je třeba rychlé podání kyslíku.

– záchranářství – může být použit záchranáři v podmínkách maximálního rizika díky tomu, že je odolný na extrémní teploty a může být použit v jakékoliv poloze.

– potápění – umožňuje potápěčům okamžitou intervenci v případě problémů s dýcháním nebo dekompresní chorobou, do doby dokud nepřijde záchranka. Může být umístěn v ponorce nebo v potápěčské skříňce.

emergencyrescuerescue-diving